0

سبد خرید شما خالی است.

آموزش کوتاه کردن ناخن گربه

دسته بندی :آموزش, گربه 26 آبان 1396 khashayar 814

کلینیک دامپزشکی دکتر افشار

چطور ناخنهای گربه خانگیمان را کوتاه کنیم؟

ناخن های گربه میتوانند بسیار تیز باشند. البته این وسیله دفاعی برای گربه های بیرون از خانه بسیار حائز اهمیت است اما گربه های داخل خانه نیازی به این ناخن های تیز و بلند ندارند و باید کوتاه شوند در غیر این صورت به زخم شدن دست و پای شما و همچنین آسیب رساندن به مبلمان و فرش و کمدها و … منجر خواهد شد.

فراموش نکنید کوتاه کردن ناخنهای گربه خانگی تنها بخشی از نگهداری نیست بلکه با سلامت او ارتباط مستقیم دارد. مثلا اگر ناخن گربه در زمان مناسب کوتاه نشود ممکن است ناخن بشکند که موجب درد و خونریزی میشود. در این میان اکثر صاحبان گربه ها کوتاه کردن ناخنهای گربه شان را به دامپزشک میسپارند برای اینکه میترسند رگ های خونی انتهای ناخن را بریده و به حیوان آسیب برسانند در حالی که با آموزش میتوانید خودتان این کار را انجام دهید.

برای کوتاه کردن ناخنهای گربه باید قسمت اضافی را کوتاه کنید و با اعصاب و رگ های خونی کاری نداشته باشید پس باید بدانید قسمت اضافی کجاست. در قدم اول با گربه روی زمین بنشینید و گربه را روی زانویتان بگذارید (اگر بیقراری کرد او را داخل حوله بپیچید و هر بار فقط دست یا پایی که قرار است ناخنهایش کوتاه شود را از حوله بیرون بیاورید) یا به یک نفر بگویید گربه را روی میز نگه دارد. در مرحله بعد، کف دست یا پاها (قسمت بالشتک) را فشار دهید تا ناخن ها بیرون بیایند. اگر ناخنها سفید و تمیز باشند تشخیص دادن قسمت صورتی که نباید کوتاه شود، آسان است. حالا با استفاده از ناخنگیر مخصوص و باکیفیت، قسمت سفید ناخن درست کمی بالاتر از بخش صورتی رنگ را کوتاه کنید. اگر گربه تان بی قراری نکرد میتوانید ناخن های دست و پایش را در یک نوبت کوتاه کنید در غیر این صورت مدتی صبر کنید سپس کار خود را ادامه دهید. ناخن های زیرین را فراموش نکنید.

❌بهتر است هنگام مراجعه به دامپزشک به گرفتن ناخنهای گربه تان دقت کنید و هر سوالی داشتید بپرسید تا برای نوبت بعد که خودتان دست به کار شدید ابهامی باقی نماند❌
البته برخی از گربه ها به هیچ وجه اجازه کوتاه کردن ناخنهایشان را به صاحبانشان نمیدهند و با چنگ زدن و گاز گرفتن مقاومت میکنند. در چنین شرایطی چاره ای ندارید جز اینکه کوتاهی ناخنهای گربه را به دامپزشک بسپارید.

کلینیک دامپزشکی دکتر افشار

khashayar

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: