0

سبد خرید شما خالی است.

سلامت پرنده

دسته بندی :پرندگان خانگی 5 اردیبهشت 1396 khashayar 489

کلینیک دامپزشکی دکتر افشار

سلامت پرنده

بهترين زمان براي غذا دادن به پرندگان صبح زود است اما اگر فرد سحرخيزي نيستيد، شب قبل آب و غذاي پرنده را در قفسش بگذاريد تا صبح و موقع بيدار شدن شما، شاداب و سرزنده باشد.

در صورت مشاهده هرگونه علائم بيماري، پرنده را به سرعت نزد دامپزشک ببريد. در اين مواقع، دانستن تاريخ و زمان شروع بيماري، وضعيت اشتهاي پرنده، وضعيت دفع فضولات، تنفس پرنده و مواردي از اين قبيل براي دامپزشک مهم است؛ پس به اين موارد توجه کنيد و آنها را به خاطر بسپاريد. براي اينکه پرنده‌تان لب به سخن بگشايد، از روش‌هايي مثل گرسنه نگه داشتن او استفاده نکنيد چون نه تنها نتيجه مثبتي ندارد بلکه موجب افسردگي و بيماري پرنده خواهد شد.

بهترين روش براي اينکه طوطي‌سانان حرف بزنند، تکرار لغات براي آنهاست بنابراين تکرار کلمات مختلف را با صبر و حوصله انجام دهيد و عجول نباشيد چون سخن گفتن پرندگان کاري بسيار زمان‌بر است.

اگر مي‌خواهيد پرنده شما بداخلاق و بدعنق نباشد، هميشه اسباب‌بازي‌هاي متنوعي در اختيارش قرار دهيد و با او بازي کنيد. فعال نگه‌داشتن پرنده به سرزندگي او کمک مي‌کند.

بعضي افراد در قفس پرنده‌شان را باز کرده و اجازه مي‌دهند که پرنده در ساعاتي از روز در فضاي اتاق پرواز کند. اين کار ايده خوبي است؛ البته به شرط اينکه مدتي از اقامت پرنده در منزل شما گذشته و پرنده به محيط جديدش خو گرفته باشد.

شايد بعد از مدتي دلتان به حال پرنده‌اي که در قفس نگه مي‌داريد، بسوزد و تصميم بگيريد او را آزاد کنيد؛ در اين صورت يادتان باشد که اين تصميم دلسوزانه نيست چون پرنده‌اي که سال‌ها با انسان زندگي کرده، به راحتي نمي‌تواند در محيط غيرطبيعي شهرها زنده بماند و بسياري از پرنده‌هاي کوچک مانند فنچ، مرغ عشق و… به‌سرعت توسط پرندگان بزرگ‌تر شکار مي‌شوند.

در اغلب دامپزشکي‌ها و پرنده‌فروشي‌ها کتاب‌هاي متنوعي درباره روش‌هاي نگهداري از پرندگان مختلف وجود دارد؛ با خريد اين‌گونه کتاب‌ها و مطالعه آنها مي‌توانيد اطلاعات خوب و جزئي‌تري را درباره پرنده دلخواه‌تان به دست آوريد.

کلینیک دامپزشکی دکتر افشار

khashayar

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

 1. لطفا راجب گرین چیک هم توصیح بدین

  • admin گفته؛
   14:47 1396/12/25

   حتما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: